@(titleElement)>
Eindejaars bouwupdate DOK1
11 december '25
Het eind van het jaar is in zicht. Hét uitgelezen moment om terug te blikken en vooruit te kijken. Wat is er allemaal gebeurd op de bouw? En wat staat er de komende periode te gebeuren?
DOK1 stijgt uit haar steigers
Op 13 november is het allerhoogste punt bereikt van DOK 1: de betonnen muurafdekking is gelegd op de hoge metselwerkpunt van het gebouw. Daarmee zijn de werkzaamheden van de metselaars, op enkele details na, afgerond. Dat betekent dat er wordt gestart met de demontage van de complete steiger, waarmee het volledige gebouw zichtbaar wordt! Wanneer de steiger volledig gedemonteerd is worden de grote ramen op de balkons geplaatst. Ook worden de balkonhekken en diverse gevelroosters geplaatst.
Onder de grond en op het dak
Boven op de daken wordt er deze periode gewerkt aan de afwerking, zoals het aanbrengen van dakgrind, looppaden voor onderhoud en diverse warmte- en ventilatie-installaties. Op de grond werd in de Kanaalstraat gewerkt aan de bodembron die straks het pand van warmte gaat voorzien. Hier is de boring van 200 meter diepte gehaald! Binnen is de afbouw in volle gang. De tegelzetters en spuiter hebben hun werk in Toren 4 al afgerond, en ook in Toren 3 zijn zij ver in hun werkzaamheden.
Vooruitblikken
Naar verwachting wordt eind januari ook de torenkraan gedemonteerd. In het nieuwe jaar wordt gestart met de eerste werkzaamheden van het nieuwe nutstracé: te beginnen met het verzamelriool om het gebouw heen. Gevolgd door de wateraansluiting en aansluitend de start van Liander voor stroom.
Met de voortgang op de bouw, betekent ook dat de tijd is aangebroken van de eerste kijkdagen voor toekomstige, maar ook potentiële bewoners!